NOVINKY

PF 2021

01.01.2021

Přejeme všem našim přátelům, fanouškům a majitelům našich šťěnátek do nového roku 2021 hlavně zdraví, k tomu i štěstí a pohodu v osobním i profesním životě.

V chovatelské stanici Moravia Klenot nakryl Adámek fenku Anutella Bella Mini Sherak a je potvrzeno ultrazvukem, že se začátkem ledna narodí z tohoto spojení štěňátka. Oba rodiče mají kromě spousty zkoušek z poslušnosti i canisterapeutické zkoušky.
Držíme Nutelce všechny pěsti a tlapky, co tu máme, ať vše proběhne v pořádku.

Rok utekl jako voda a naše táborová parta se opětovně sešla v rekreačním středisku Luka v Podhradí na dalším ročníku letního bull kempu (LBK). Tentokrát na tábor dorazila poprvé i naše odchovankyně Mia (Alexandra Cahill Bulleague), která si tam našla spoustu nových kamarádů a dokonce získala titu Mazlík tábora.

Za katastrofálního nepříznivého počasí Adámek složil svou 6. zkoušku, a to vytrvalostní AD na 20 km dle mezinárodniho zkušebniho řádu navíc s fantastickým časem 1hod 23 minut, kdy poslední kilometry naprosto s přehledem stíhal tempo německých ovčáků.

Adámek se se svým pánečkem opravdu nenudí. V září se zúčastnil závodu HARD DOG RACE v Opatově. Hard Dog Race je překážkový závod, který absolvují pes a jeho majitel. Společnými silami musejí překonat speciálně sestavené překážky, hromady bahna, litry vody a někdy trpké kopce. Trasa byla dlouhá 6,5km a Adámek se svým pánečkem zvládnul všech 16...

Mia (Alexandra Cahill Bulleague) absolvovala zdravotní testy s výbornými výsledky, získal a certifikát zdraví 1. stupně a zařadila se mezi chovné fenky. Výsledek genetického testu z krve u Labokolinu na zvýšené riziko paralýzy hrtanu je LP clear. Gratulujeme!