NOVINKY

Vědcům z univerzity v Bernu se podařilo u plemene miniaturní bulteriér (a také bulteriér) identifikovat genetickou mutaci, která představuje vysoko rizikový faktor pro ranou formu laryngeální paralýzy (LP). Homozygotně postižení psi (LP/LP) mají 23x násobně vyšší riziko LP, která se může projevit mimo jiné dušností nebo záchvaty dušení, omezenou...

Při pátrání po chovatelích a majitelích prvních minibulíků narozených v Česku jsem samozřejmě narazila na některé překvapivé momenty. Například Perla z Těšína nemá nic společného s Českým Těšínem, jak jsem si mylně myslela. Perla z Těšína je totiž z Hrdějovic u Českých Budějovic. A právě Hrdějovice byly na přelomu tisíciletí obcí s neobvykle...

Dlouho mě zajímalo, kdy kdo a jak začal v Česku s miniaturním bulteriérem. Až jsem se pustila do dlouhého soukromého pátrání, které se nakonec rozrostlo nečekaně takovým způsobem, že vznikly rovnou články dva:

V sobotu 2.2.2019 jsme při příležitosti mezinárodní výstavy Duocacib uspořádali takový minisraz našich "áček". Setkali jsme se s Arynkou, Miou a Adámkem. V neděli pak Adámek a Arynka absolvovali svod. Děkujeme všem majitelům za příjemně strávený den.

PF 2019

21.12.2018

Všem našim štěňátkům a jejich rodinám a také všem našim kamarádům, známým a těm, co nám fandí, přejeme příjemné prožití vánočních svátků a do dalšího roku zejména zdraví a úsměv na tváři.