VRH A

Dne 9.3.2018 večer porodila Hippie pět štěňátek, z toho tři holky a dva kluky. 

otec: BULLYON REDEFINING MEASURE WITH KHLOLANDER (Kobi)

matka: HIPP YES MARSO (Hippie)

Oba rodiče jsou zdravotně testovaní (sluch, srdce, ledviny, patella), jsou PLL clear. Oba rodiče mají i nový genetický test na letální akrodermatitídu a oba jsou LAD clear. 

 Kobi měří 37 cm, Hippie 35 cm. 

  

Štěňátka již mají svá jména: 

  • Ally McBeal Bulleague (černá s žíháním, bílé znaky) - JIŽ V NOVÉM DOMOVĚ
  • Audrey Woods Bulleague (žíhaná, bílé znaky - zelená stužka) - JIŽ V NOVÉM DOMOVĚ
  • Alexandra Cahill Bulleague (žíhaná, bílé znaky - oranžová stužka) - JIŽ V NOVÉM DOMOVĚ
  • Atticus Finch Bulleague (žíhaný, bílé znaky - fialová stužka) - JIŽ V NOVÉM DOMOVĚ
  • Adam Dalgliesh Bulleague (žíhaný, bílé znaky - modrá stužka) - JIŽ V NOVÉM DOMOVĚ


Rodokmen štěňátek: 

Štěňátka budou vymazlená, odchovaná doma (v bytě) za běžného chodu domácnosti, samozřejmě budou čipovaná, očkovaná, odčervená, budou PLL clear i LAD clear (po obou rodičích) a budou mít vyšetření sluchu.  Minimální věk pro odběr štěňatka od feny je podle Organizačního řádu Klubu anglického bulteriéra 50 dní. Štěňátka budou k odběru nejdříve v sobotu 28. 4. 2018.  

Štěňátka se učíme chodit na plenu a v době odběru umí sama papat granulky, které zpočátku dostávají namočené. Jsou zvyklá na běžný chod domácnosti, mají absolvovány minimálně dvě jízdy autem (za veterinářem na čipování a na vyšetření sluchu).

Štěňátko si můžete rezervovat již od jeho narození, pokud je složena záloha (min. 1/3 kupní ceny, nedohodneme-li se jinak) tak máte jistotu, že Vaše štěňátko již nebude dále nabízeno dalšímu zájemci. Záloha je zavazující a tudíž nevratná (s výjimkou případu úmrtí štěněte, jeho trvalé nemoci nebo úrazu s trvalými následky, ke kterému dojde nebo se zjistí v době před uzavřením kupní smlouvy) a je podložena řádnou rezervační smlouvou. Zbývající část ceny štěněte je splatná při podpisu kupní smlouvy a předání štěněte.

Kupní cena zahrnuje očkování, odčervení, čipování, mezinárodní očkovací průkaz (europas) a průkaz původu, který je chovatel povinen zaslat doporučeně na adresu kupujícího bez zbytečného odkladu poté, co jej obdrží z plemenné knihy, kterou byl průkaz původu vystaven. Obvykle to trvá v rozmezí 3 až 6 měsíců stáří štěněte. Zároveň štěňátko dostane do svého nového domova granulky, na které je zvyklé, svou hračku, aby mu nebylo smutno na cestě za novým domovem a také deku navoněnou maminkou šťěňátka, aby mu to lépe pomohlo překonat odloučení od maminky i sourozenců.

S kupní smlouvou dostanete kopie zdravotních testů obou rodičů a manuál Vaše Naše štěňátko s užitečnými radami do začátku s novým členem domácnosti. Budeme vděční za zprávy a fotky, jak se štěňátku daří, jak roste, jak se mu třeba zadařilo na nějaké výstavě apod.

Vrh A - 3 dny:

Ve dvou týdnech štěňátka už koukají na svět. Jako první otevřela 12. den očičko Ally McBeal. 

Na Zelený čtvrtek fotíme naše dvacetidenní malované kraslice :-)

Focení na velikonoční neděli

štěňátka a naše neteř Danielka

Focení 33. den

Již se plně věnujeme socializaci - téměř denně štěňátka vítají nějakou návštěvu.

Focení v šesti týdnech, pokusy o fotky ve výstavním postoji. 

V neděli 22.4.2018 jedeme se štěňátky autem k rodičům na zahrádku. Cestu autem zvládli bez blinkátí, bez kňukání (asi byli v šoku, co se to děje :-) ). Na zahrádce jsme rozložili ohrádku, a tak mohli všichni poprvé prozkoumat travičku, sedmikrásky, mravence...

A protože se kvapem blíží doba odběru, nemohla jsem si nechat ujít jarní focení se štěňátky :-) 

Focení Alex a Ally před jejich odchodem do nových domovů (7 týdnů)

s neteřinkou Danynkou na zahrádce

Atticus, Adámek a Audrey v 8 týdnech s maminkou Hippie

Miky v roli trpělivé chůvy.
Miky v roli trpělivé chůvy.